Blog

2020-03-30

Koronavirüs ve İş Yönetimi: Şirketler için 3 Önemli İpucu

Hepimizin deneyimlediği gibi, tüm sektörler COVID-19'dan büyük ölçüde etkilenmeye devam ediyor. İnsanların yaşama, çalışma, alışveriş yapma ve birbirleriyle etkileşim kurma biçimleri değişti ve değişmeye de devam ediyor.

Bir iş sahibi yada yönetici olarak kendimize şu sorulardan herhangi birini mutlaka sorduk yada soruyoruz:

  • Bu süre zarfında işimi başarılı bir şekilde yürütmeye nasıl devam edebilirim?
  • Müşterilerime, çalışanlara ve ekip arkadaşlarıma nasıl destek olabilirim?
  • Geleceğe en iyi nasıl hazırlanabilirim?

Belirsizlikler içinde hissediyor olabiliriz, ancak şimdi işinizin gelecekteki başarısı için alınacak eylemlerde bulunmanın tam sırası. ERP teknolojileri sadece süreçleri iyileştirmenize ve kontrolü yeniden kazanmanıza yardımcı olmakla kalmaz, doğru iş yazılımı teknolojisi uzun vadeli esneklik ve verim sağlayacaktır. Dolayısıyla, herşey yeni normale doğru evrilirken, işimizi geliştirmemiz için fırsatlar da karşımıza çıkıyor.

Biz de yazımızda, bu dönemde işlerini etkin bir şekilde sürdüren müşteri ve iş ortaklarımızın operasyonlarından ilham alarak firmaların nelerden faydalanabileceğini ve bu süreci nasıl başarıya hazırlanmak için kullanabileceğini inceledik.

 

Bulut Teknolojisini Keşfedin

Firmalar genişleyen uzaktan işgücünü desteklemek, seyahat ve toplu yaşam kısıtlamalarına uyum göstermek zorunda kalıyor. Çalışanlarınıza ve ekip arkadaşlarınıza uzak sistemlerle erişim sağlaması gerekiyor ve bulut (cloud) teknolojisi, işinizin kontrolünü geri kazanabilmenin bir yolu oluyor.

Tam esneklik anlayışıyla tasarlanmış bulut teknolojisi sayesinde operasyonların çoğunun uzaktan yönetilebilmesini sağlayan SAP Business One ERP sistemine web tarayıcınızdan erişerek faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Üstelik standart bir özellik olarak bulunan web tarayıcıdan erişim (browser access) özelliği sayesinde evden yada uzaktan çalışma için, ek altyapı veya karmaşık güvenlik yatırımlarına gerek yoktur.
Dünyanın her yerinden 7/24 erişim olanağı ile işinizde meydana gelebilecek kesintileri minimize ederken, şirketinizin bu ekonomik ortamdaki değişikliklere dayanıklı hale gelmesini sağlar.

 

Mobil Erişim

Telefonların elimizden düşmediği bir zamandayız. Ülkemizde 2019 itibariyle 60 milyonun üzerinde mobil kullanıcıdan bahsediyoruz ki mobil uygulamaları kullanma ve her işimizi akıllı telefondan halledebilme alışkanlıklarımız da günlük hayatımızın bir parçası olmuş durumda.

İşimizde de mobil ihtiyaçlarımızı ve uzaktan anlık veri ve iş akışını sürdürebilmenin en kolay yolu SAP B1 mobil uygulamaları oluyor. SAP Business One mobil uygulamalarıyla, işleri her an her yerden yürütmenize yardımcı olacak en ilgili ve kritik bilgilere anında erişebiliyorsunuz. Yönetici uygulaması ile tüm operasyonu takip edip onay ve karar süreçlerini yönetebilirken, finansal göstergeleri ve anlık değişimleri takip edebiliyorsunuz. 
Satış ve sipariş dengesinin önem kazandığı bu süreçte, satış uygulaması (SAP B1 Sales App) ile satışları, siparişleri, müşteri hesaplarını ve iletişiminizi yönetebilirsiniz. Sosyal hareketlilik kısıtlamaları çerçevesinde dışarıda, yolda yada sahada geçirilen zaman bugünlerde çok daha kritik. SAP B1 Servis uygulaması (Service App) bu zamanı daha etkin kullanmanızı sağlarken, servis talep ve çağrılarına daha hızlı yanıt vermenizi sağlar. Zor koşullarda dahi, teknik servis ve hizmet kapasitenizi garanti ederken çalışanlarınıza ve ekip arkadaşlarınıza da bir koruma ve kolaylık sağlar.

 

Müşterilerinizle İletişimde Olun

Müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla iletişim kurmayı ihmal etmemek çok önemli. COVID-19'a yanıt olarak hangi değişiklikleri yaptığınızı bildirebilir, yeni şartlarda nasıl hizmet verdiğinizi paylaşabilirsiniz. İş sürekliliğini nasıl sağladığınızı vurgulamanız hem iş ilişkinizi sağlamlaştırmanızı hem de bu kritik dönemde bir güven ve dayanışma ortamı sağlayacaktır. Böylece çalışma ve iş birliği modelinizde etkileşimi artırarak süreci rahat yönetebilmenizi, daha koordine bir şekilde ilerleyebilmenizi sağlayacaktır.

 

Bonus: Anı Kaçırmamak

Şirketlerimizde artık geçmişe odaklanamayacağımız bir sürece girdik. Daha önce fırsat bulunamamış, belki de üzerinde durulamamış alanlar için hazırlıklar yapmaya yoğunalaşabilir ve dönüşüm için bu dönemi değerlendirebiliriz. Sektörel trendler, en iyi uygulamalar ve teknolojiler arasında seçenekleri ve senaryoları değerlendirebilirsiniz.

 

Sürekli devam eden yeniliklerden faydalanmanın ve bunlara proaktif bir biçimde cevap verebilecek alt yapının önemi karşımıza çıkıyor. Beklenmedik olanı bile yönetebilme becerisi ve buna uygun sistemler, firmaların olağanüstü koşulları minimum zararla hatta gelişerek atlatmasını sağlıyor.  SAP Business One'ın yeni nesil altyapısı, operasyonel bütünlük sağlaması ve maliyet avantajı, firmaların aradığı birçok özelliği içinde barındırıyor.
100'ü aşkın müşterimiz ve dünyada milyonlarca kullanıcısıyla SAP Business One ERP, en verimli ve çevik yaklaşımla tüm operasyonlarınızı kesintisiz sağlayarak iş sürekliliğini sağlar. SAP B1 ERP'de en uygun yapı ve hizmet kapsamıyla tüm müşterilerimizin ve firmaların yanındayız. Sağlıkla kalın!

Benzer  Bloglar

Detaylı
Bilgi Al