Blog

2020-04-03

Herkes İçin Ücretsiz Online Eğitim Programları

Yaşadığımız Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle evde kalmaya gayret ettiğimiz bu dönemde işlerimizi ve yapacaklarımızı "uzaktan" "online" yapma kavramları hayatımıza girdi. Teknolojinin sağladığı faydalar ve diğer birçok etmenle birlikte işlerimizi giderek daha verimli bir düzende yürütmeye başlıyoruz. Peki, bu süreçte vaktimizi en iyi şekilde değerlendirmek ve yeteneklerimizi geliştirmek için neler yapabiliriz? 


Uzaktan eğitim ve kurslar, yeni beceri ve bilgiler kazanmak için başvuracağımız kaynaklar haline geldi. En son yenilikleri, dijitalleşen dünyayı ve hızla değişen teknolojileri merkeze alan SAP'nin açık eğitim platformu OpenSAP'nin kapsam ve programlarını sizler için inceledik.

 

OPENSAP Nedir?

OpenSAP, SAP ekosisteminin, öğrencilerin ve profesyonellerin dünyanın herhangi bir yerinden, istedikleri her an katılarak beceriler kazanmasına ve sertifikalı yeteneklere dönüştürmelerine yardımcı oluyor. https://open.sap.com/

 

3 Ana Formatta Eğitim

MOOC (Massive Open Online Course)'lar: openSAP Kurumsal MOOC'ları, kurs video içerikleri, dokümantasyon, sınavlar, oyunlaştırma ve tartışma forumları da dahil olmak üzere denenmiş ve güvenilir sınıf konseptlerinde, uzmanlarla hazırlanmış çevrimiçi programlardır. 

Podcast'ler: Bilgi güncellemelerini almak için SAP iş ortakları, SAP Cloud Platform, SAPUI5 kuruluşları ve diğer birçok kaynaktan çeşitli podcast'ler sunuyor.

Microlearning: Mikroöğrenme programları bir konuyu "lezzetlendirmek" veya mevcut bilgiyi tamamlamak için bağımsız videolardan oluşan içeriklerdir.

 

2 Öğrenme Kanalı

Kurumsal MOOC: SAP'nin, SAP uzmanlarından yenilikçi çözümleri hakkında bilgi edinmeyi sağlar.

Düşünce Liderleri:  Küresel düşünce liderleriyle dijital dönüşüm hakkında programları içerir.

 

Kimler için?: Yeni Dijital Öğrenme Girişimi

SAP'nin yeni dijital öğrenme girişimi, öğrencileri, profesyonelleri ve bugünün zorlu zamanlarında öğrenmeye devam etmek isteyen herkesi desteklemek için yenilikçi, etkileşimli eğitim içeriği sunar.

Herkes İçin: Öncü teknolojiler, en son yenilikler ve dijital ekonomi hakkında bilgi edinmek isteyen herkes kurslara kaydolarak eğitime başlayabiliyor.

SAP Young Thinkers: Okulların geçici olarak kapanması ve diğer aksaklıklarla karşı karşıya olan öğrenciler ve öğretmenler programdaki kurslara erişebiliyorlar.

Akademik öğrenciler: Eğitim merkezlerinin geçici olarak kapatılması nedeniyle, etkilenen ülkelerdeki planlanan sınıf eğitim kursları, uzaktan öğrenme yöntemi ile etkileşimli bir sanal sınıf ortamına dönüştürülüyor.

 

Global Sertifikasyon 

OpenSAP'de bir kursa kayıt yaptıranlar, haftalık içerikler ve sınavlarda %50 ve üzeri başarı performansı göstererek, başarı kaydı (Record of Achievement) sertifikalarını almaya hak kazanırlar. Bu sertifikayı Linkedin profilinize de eklemeniz mümkün.

Ders içeriğine katılım gösteren kayıtlı katılımcılar ise katılım onayı (Confirmation of Participation) belgelerini alabilirler.

 

Öne Çıkan Konu Başlıkları

 • Analitikler
 • Bulut Çözümleri
 • Sürekli İnovasyon
 • Dijital Dönüşüm
 • Kurumsal Yönetim
 • İnsan Kaynakları
 • Endüstriler
 • SAP Cloud Platform
 • SAP HANA
 • SAP S/4HANA
 • Sosyal Sorumluluk
 • Kullanıcı Deneyimi (UX)

​​​​​​​

Bu hafta sonunda yeni yeteneklere yer açabilir, merak ettiğiniz birçok konu ve içerikle ilgili eğitimlere katılabilirsiniz. Link burada: https://open.sap.com/
Bilgiyle kalın, sağlıkla kalın!

Benzer  Bloglar

Detaylı
Bilgi Al